e-VERUM logo

Проект "ТОРНАДО" ( З А К Р И Т И Й  31 грудня 2017 року)

(ТОМСОН РЕЙТЕР ДЛЯ НАУКОВО-ДОСЛІДНИХ ТА ОСВІТНІХ УСТАНОВ)

Мета проекту: Розбудова національних наукометричних інструментів промоції та оцінки наукової продуктивності українських вчених як елемент національної стратегії переходу від економіки ресурсів до економіки знань (у співпраці з компанією Thomson Reuters, з жовтня 2016 - Clarivate Analytics).

Пакет послуг, що надаються в рамках проекту: передплата на бази даних на платформі Web of Science.

Бази даних на платформі Web of Science, що входять до пакету послуг

Платформа Web of Science пропонує доступ до бібліографічних даних наукових статей з престижних періодичних видань, книг та матеріалів наукових конференцій із зазначенням реальної цитованості цих матеріалів. Таким чином, користувач в змозі негайно отримати уяву щодо актуальності тієї чи іншої роботи та її впливу на наукову спільноту.

В рамках проекту «ТОРНАДО» надається доступ до таких баз даних та он-лайн утиліт:

В разі потреби в ресурсах Current Chemical Reactions и Index Chemicus зацікавленим членам Консорціуму будуть надані окремі пропозиції як розширення до основного доступу.

Увага! Архіви даних Web of Science не входять в пакет послуг проекту «ТОРНАДО» і надаються за додаткову оплату.

Детальніше див. Опис послуг, шо надаються за передплатою на базу даних Thomson Reuters Web of Science Core Collection в рамках проекту «ТОРНАДО» в Україні учасникам Консорціуму e-VERUM (рос.)

Головні особливості

Основні переваги

Учасники Консорціуму отримують безстрокові права на дані по передплаті та придбані дані (архівні файли) без обмежень.

Учасники Консорціуму входять в склад відповідної ліцензії (що є складовою частиною Договору про надання послуг з доступу) за узгодженням з Оператором Консорціуму. Компанія Thomson Reuters (з жовтня 2016 - Clarivate Analitics) зобов'язується направити повідомлення з цією інформацією всім участникам Консорціуму.

Корисні посилання

Довідкові матеріали

Відеозаписи семінарів по ресурсах Web of Science для наукових досліджень 

     Базові семінари (рос. мовою): 

     Розширені і спеціальні семінари (рос. мовою):

     Бонус:

     Повний відеодовідник на каналі YouTube WOKtrainingsRussian:

     Спеціальні семінари українською мовою: 

      Повний відеодовідник на каналі Clarivate Analytics українською:

Фінансові умови передплати

Вартість річного Договору про надання послуг з доступу між Оператором Консорціуму та Організацією-споживачем становить:

Очікувані показники в наступні роки:

Зважаючи на реалії процедури бюджетного фінансування в Україні, Оператором Консорціуму узгоджено з компанією Thomson Reuters графік помісячних платежів від Організацій-споживачів протягом 2016 року, а саме:

Тестовий доступ надається Організації-споживачу негайно з моменту подачі їм Декларації про приєднання до Консорціуму із зазначенням про наміри укласти з Оператором Консорціуму Договір про надання послуг в рамках проекта ТОРНАДО. В разі неукладання Договору з якихось причин до 29 лютого 2016 р. тестовий доступ буде припинено без взаємних претензій і зобов'язань.

Зразок Договору з Оператором Консорціуму про надання послуг на 2016 р.

В зв'язку з тим, що Оператор Консорціуму ТОВ "ЕВЕРУМ" згідно з пунктом 181.1 Статті 181 Податкового Кодексу України з 1 січня 2017 р. реєструється як платник ПДВ, а також тим, що підрозділ інтелектуальної власності та науки Thomson Reuters став окремою компанією Clarivate Analytics, в зразку Договору на 2017 р. змінено статтю 3.1, виключено статтю 3.4 та замість назви компанії "Thomson Reuters" в тексті використовується формулювання "власник баз даних на платформі Web of Science". 

Зразок Договору з Оператором Консорціуму про надання послуг на 2017 р.

За погодженнням з Clarivate Analytics змінена також система тарифікації передплати порівняно з 2016 роком. Базова ціна, як і було попередньо заявлено, становитиме 153 360 грн., але для порівняно невеликих наукових і оствітніх установ запроваджується гнучка система знижок.
За додатковою інформацією звертайтесь за електронною поштою  

Спеціальні умови для установ, переміщених з окупованих територій

За угодою між МОН, НАН та компанією Thomson Reuters доступ до WoS буде надаватись в 2016 році безкоштовно для 24 вищих навчальних закладів та наукових установ, переміщених з тимчасово окупованих територій України. Такий доступ обумовлюється Договором між Благодійним фондом Консорціуму та Організацією-споживачем про надання їй благодійної допомоги у формі інформаційних послуг.

Зразок Договору з Благодійним фондом про надання благодійної допомогоги в 2016 р.

За погодженнням з Clarivate Analytics термін такого безкоштовного доступу продовжено, а до переліку установ, яким доступ до Web of Science надається в 2017 році безкоштовно, додані переміщені наукові установи МОЗ та НАМН України.

Автентифікація приналежності користувача до Організації-споживача

Перевірка приналежності кінцевого користувача до певної організації може проводитись у два основних способи:

  1. За ІР-адресою. Доступ надається будь-якому користувачу, що робить запит на послугу з певного діапазону ІР-адрес, закріплених за організацією-клієнтом.
  2. Через Shibboleth. Ідентифікація та автентифікація кінцевого користувача проводиться на сервері Організації-споживача за допомогою акаунта і пароля. Тільки після такої автентифікації запит перенаправляється до постачальника послуг. Ця технологія реалізується за допомогою програмного забезпечення Shibboleth (або аналогічного), встановленого на серверах Організації-споживача (який в даному контексті іменується постачальником посвідчень, Identity Provider, IdP) та постачальника послуг (Service Provider, SP).

Детальніше див. Автентифікація кінцевого користувача при наданні доступу до онлайнових інформаційних ресурсів

Тестовий доступ (до укладання Договору про надання послуг) надається лише за IP-адресою. В подальшому, після укладання Договору з Оператором Консорціуму, спосіб доступу може бути змінений за бажанням Організації-споживача.
 

Розголос про проект в українській науковій пресі

Ю. В. Діденко, А.І. Радченко, Н.В. Коваль. Інформаційна система Web of Science: дзеркало чи інструмент? // Nauka innov. 2016, 12(6): 75-84

А. І. Радченко. Революційні інновації у світі (за даними звіту медіакомпанії Thomson Reuters, 2016 р.) // Nauka innov. 2016, 12(6): 69-74

І. О. Тихонкова. Наукова періодика України у дзеркалі Web of Science // In book: Ukrainian science in the global information space (13), Publisher: Akademperiodyka, pp.31-39